„Młodzież zapobiega pożarom”

Pod takim hasłem odbyły się w dniu 28 lutego 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Wierzbicy Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Wcześniej w naszej szkole przeprowadzone zostały miejscowe eliminacje środowiskowe. Z 20 uczniów naszej szkoły, którzy przystąpili do konkursu wewnątrzszkolnego do finału zakwalifikowali się: Mikołaj Minda, Weronika Żółtowska, Julia Batorska, Hubert Zawisza, Katarzyna Gogacz i Kacper Ziętek.

Po eliminacjach gminnych do turnieju powiatowego zakwalifikowali się z naszej szkoły następujący uczniowie: Hubert Zawisza w starszej kategorii wiekowej oraz Weronika Żółtowska w młodszej kategorii wiekowej.

Eliminacje powiatowe odbędą się 14 marca 2020 roku w Siczkach. Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki.

Komisję konkursową w naszej szkole stanowili:

1.Młodszy brygadier Łukasz Szymański – Naczelnik Wydziału Prewencji KM PSP w Radomiu.

2.Starszy kapitan Konrad Neska – pracownik wydziału i rzecznik prasowy.

3.Kapitan Adrian Becher – pracownik wydziału.

4.Komendant Oddziału Gminnego ZOG ZOSP RP w Wierzbicy – dh Grzegorz Zawisza.

Za organizację eliminacji szkolnych i gminnych odpowiedzialni byli nauczyciele: Tomasz Jarzembiński i Sławomir Goliński.