Międzynarodowy Dzień Ziemi 22 kwietnia 2020

Jest to szczególna data w naszym ekologicznym kalendarzu. My – Ziemianie jesteśmy dla Naszej Planety po to, aby przekazać ją w dobrym stanie dla naszych dzieci - kolejnych pokoleń. Naszym obowiązkiem jest troska o Ziemię i jej dobra doczesne. Żyjemy w czasach, w których każdego dnia doświadczamy niezliczonych zagrożeń ekologicznych. Widzimy wypalanie traw wczesną wiosną, czujemy smog w okresie jesienno-zimowym, doświadczamy obecnie braku opadów atmosferycznych. Pożary i susze stały się ostatnio zmorą dla rolników, ogrodników, leśników i przyrodników. Zagrożone są piękne ekosystemy, a wśród nich płonące i wysychające Torfowiska Biebrzańskie na terenie największego parku narodowego w Polsce. Klimatolodzy biją na alarm:  „ Odbudowa zaburzonych ekosystemów trwa bardzo długo, a czasami jest nieodwracalna”. Te wszystkie zjawiska to niestety droga do wciąż pogłębiającego się globalnego ocieplenia Ziemi czyli wzmożonego efektu cieplarnianego. Zastanów się,  czy swoim codziennym postępowaniem możesz to zmienić?

Serdeczne podziękowania dla uczniów klas szóstych, którzy pracując zdalnie z biologii, chętnie podjęli wyzwanie i przysłali bardzo wymowne prace plastyczne pt. „ Ziemia płacze”.

Wykonanie: Jastrzębska Aleksandra 6c

wykonanie: Jarzembińska Maja 6c