Narodowe Święto Niepodległości

– polskie święto, obchodzone  corocznie  11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II Rzeczypospolitej, przywrócone w 1989 roku. 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. 10 listopada przedstawiciele naszej szkoły złożyli znicze przy „Dębie Katyńskim”, aby uczcić rocznicę odzyskania niepodległości przez państwo polskie. Nasza szkoła włączyła się po raz kolejny do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu” – odśpiewując hymn narodowy punktualnie o godzinie 11:11. Przez cały dzień w naszej szkole można było obejrzeć prezentacje wykonane przez naszych uczniów upamiętniające odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

11 listopada 2020 r. bądźmy razem, wywieśmy biało-czerwone flagi.