GMINNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS III

„Wspaniałości przyrodnicze Europy – Nasze Mazowsze” pod takim hasłem 19.02.2010 w Starostwie Powiatowym w Radomiu odbyła się VII edycja konkursu przyrodniczego, do którego przystąpili uczniowie  naszej szkoły. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Radomiu. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Między białym kolorem konwalii a słonecznym jaskrów, bije zielone serce lasu”. Do udziału zgłosiło się ponad 70 uczniów z 24 szkół podstawowych z terenu byłego województwa radomskiego.
    Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 30 pytań nawiązujących do tematyki lasu. Trzeba przyznać, że niektóre z nich wymagały nie lada wiedzy. Jak nazywa się substancja, która odstrasza pasożyty zewnętrzne z piór kwiczoła? To tylko jedno z przykładowych pytań.
    Największą wiedzą wykazał się Bartosz Kaszuba z PSP nr 1 w Szydłowcu, a tuż po nim uplasowała się nasza Karolina Wakuła. Potem byli: Krystian Romanowski z PSP Jedlanka, Diana Gierasińska z PSP Bierwce. W punktacji zespołowej zwyciężyli ex aequo zespół z naszej szkoły, przygotowany przez panią Krystynę Tuzimek i drużyna z PSP nr1 Szydłowiec. Drugie miejsce zajęła PSP Jedlanka, a trzecie PSP Jedlińsk. Nagrody w postaci książek wręczał zwycięzcom sam starosta radomski Tadeusz Osiński.