"Mała książka - wielki człowiek"
kl Ib

W bibliotece szkolnej naszym wspaniałym pierwszoklasistom wręczone zostały Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Wydarzenie mogło odbyć się dzięki powrotowi uczniów klas I – III do nauki stacjonarnej i stanowi uzupełnienie ważnego wydarzenia jakim było ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Przyjemność czerpana z lektury to niezwykła przygoda, zarówno z tej czytanej z najbliższymi, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Instytut Książki za sprawą przygotowanej specjalnie dla pierwszoklasistów publikacji promuje czytanie wśród dzieci rozpoczynających naukę w szkole. Zachęcamy do wspólnego zwiedzania świata książek.

Nasza szkoła otrzymała wyprawki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek".

Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.