Wieczna cześć i pamięć.

Przez dziewięć dni cały kraj pogrążony był w wyjątkowej żałobie. Prezydent Lech Kaczyński zginął w katastrofie lotniczej. Wraz z nim zginęło 95 osób, w tym Pierwsza Dama, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego, czołowi przedstawiciele polskiej polityki i członkowie załogi Tu-154. Do katastrofy doszło pod Smoleńskiem w sobotę 10 kwietnia.
    Tysiące Polaków oddawało hołd Marii i Lechowi Kaczyńskim przed Pałacem Prezydenckim i pozostałym tragicznie zmarłym w katastrofie na warszawskim Torwarze.
Społeczność naszej szkoły także uczciła  pamięć  tragicznie zmarłych. Przed „Tablicą pamięci”  uczniowie pełnili warty, składali kwiaty i palili znicze. Podczas apelu upamiętniającego ofiary  katastrofy lotniczej w ciszy i skupieniu wysłuchaliśmy, czytane przez dyr. Anetę Mazur wystąpienie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, które miało być wygłoszone na uroczystościach katyńskich.
    Wielu mieszkańców Wierzbicy odwiedzało w czasie trwania żałoby narodowej naszą szkole, by przed „Tablica Pamięci” oddać hołd ofiarom katastrofy.