WIGILIA DLA POTRZEBUJĄCYCH

Jest już tradycją, że co roku najbardziej potrzebująca społeczność wierzbicka spotyka się przy wspólnym wigilijnym stole ustawionym w naszej szkole. Także w tym roku 21 grudnia o godzinie 15.30 odbyło się spotkanie opłatkowe, na które licznie przybyli zaproszeni goście. Jak co roku pod patronatem Wójta Gminy Wierzbica, organizatorami byli: GOPS na czele z panią Iloną Czarnecką oraz PSP im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy. Tuż przed wspólną wieczerzą,  uczniowie klas I–III zaprezentowali zgromadzonym program artystyczny „Jasełka”, przygotowany pod kierunkiem pani Beaty Nosowicz, Grażyny Ogorzałek i Doroty Kamienik. Następnie, życzenia mieszkańcom gminy Wierzbica złożyli: ks. dziekan Jan Chodelski-proboszcz, pani Aldona Dzik-przewodnicząca Rady Gminy Wierzbica oraz Aneta Mazur i Marta Guźdź. Potem zgromadzeni podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Bożonarodzeniowy nastrój spotkania podkreśliło wspólne śpiewanie kolęd pod kierunkiem pana Stefana Ruzika i zespołu Grzybowianki z Grzybowej Góry. Ciepłym akcentem tego spotkania był wspólny gorący posiłek, na który złożyły się potrawy zgodne z tradycją wigilijną (pierogi, kapusta z grochem, barszcz czerwony, śledzie, sałatki, ciasta, owoce itp.).

.