„Integracja poprzez sport

w Wierzbicy”

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Uczniowski Klub Sportowy „Gepard” od 17 stycznia 2011 r. do 16 maja 2011 r. realizować będzie projekt „Integracja poprzez sport w Wierzbicy” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII – Promocja integracji społecznej, Działania 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem ogólnym projektu jest integracja społeczna mieszkańców wiejskiej gminy Wierzbica poprzez sport. Poprzez aktywność sportową niwelowane będą także problemy pojawiające się wśród dzieci i młodzieży sprawiających kłopoty wychowawcze. Aspekt wychowawczy w połączeniu ze sportem odegra w realizowanym programie ważną rolę w kształtowaniu charakterów młodych ludzi.

Wsparciem w ramach projektu zostanie objętych 48 mieszkańców gminy Wierzbica, w tym 24 osoby dorosłe. Dzięki wsparciu EFS przez 15 tygodni zorganizowane będą bezpłatne dwugodzinne zajęcia sportowe w 4 dwunastoosobowych grupach z nordic walking, piłki nożnej, piłki siatkowej i aerobicu. Aby umożliwić uczestnictwo w zajęciach osobom dorosłym mającym na utrzymaniu dzieci, na czas ich szkolenia zostanie zorganizowana dla nich opieka. Rekrutacja do projektu potrwa od 17 do 27 stycznia 2011 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do biura projektu, które mieści się w PSP im. Stefana Żeromskiego w Wierzbicy. Warunkiem zakwalifikowania się do udziału w bezpłatnych zajęciach będzie:

• miejsce zameldowania, zamieszkania na terenie gminy Wierzbica,
  • kolejność zgłoszeń

oraz wypełnienie formularza zgłoszeniowego (deklaracji uczestnictwa). Priorytetowo będą kwalifikowane osoby będące w ciężkiej sytuacji materialnej.

W ramach projektu uczestnicy otrzymają: stroje i przybory do ćwiczeń oraz uzyskają odpowiednie certyfikaty uczestnictwa.