Logo1

im. Stefana Żeromskiego
w Wierzbicy

,,Nauka jest jak niezmierne morze...
Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony."
~Stefan Żeromski

Choć żar lał się z nieba, a myśli uciekały już w stronę nadchodzących wakacji, na szkolnym boisku nie brakowało uśmiechu, zabawy i dreszczyku emocji związanego ze sportową rywalizacją. Zaproszeni uczniowie klas IV i V, wspólnie z rodzicami i nauczycielami, świętowali zakończenie Programu Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie”. Dzięki funduszom pozyskanym z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wierzbicy, uczestnicy na bieżąco regenerowali siły ochoczo sięgając po napoje i zdrowe przekąski, a mini olimpiadę „ Ruszajmy za Jasiem i Małgosią po sportowe wrażenia” zwieńczył deszcz atrakcyjnych nagród. Uczniowie rywalizowali w pięciu konkurencjach: zagrywka siatkarska, rzut do kosza, strzał na bramkę, golf oraz tenis ziemny. Wiele emocji przyniosło również losowanie gier planszowych. Rozlosowano je spośród uczestników zmagań z zadaniami profilaktycznymi. Nie można zapomnieć też o najbardziej kreatywnych umysłach w naszej szkole. Pomysłowi twórcy haseł profilaktycznych zostali również uhonorowani nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo na bazie ich pracy powstała piosenka profilaktyczna wspólnie odśpiewana przez uczestników pikniku.
         Wspólnie spędzony czas sprzyjał integracji i przypomnieniu sobie, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale też miejsce spotkania, zabawy, współpracy, radości i odpowiadania sobie na pytania: Na czyjej twarzy wywołałeś dziś uśmiech? W czyjej głowie zagościłeś na dłużej niż na chwilę?

Nasza strona wykorzystuje pliki coockies