Logo1

im. Stefana Żeromskiego
w Wierzbicy

,,Nauka jest jak niezmierne morze...
Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony."
~Stefan Żeromski

W dn. 28.10.2022 r. uczniowie kl. 5a, 5b, 6a i 6c pod opieką pań: R. Gorlickiej-Krajewskiej, M. Kucharczyk, J. Bernadzikiewicz-Zielonki i pana D. Nowaka wzięli udział w spektaklu „Ania z Zielonego Wzgórza”, który odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku- Kamiennej. Przedstawienie powstało na kanwie znanej na całym świecie powieści o tym samym tytule autorstwa Lucy Maud Montgomery. Akcja przeprowadziła widza przez wszystkie najważniejsze etapy życia ekscentrycznej sieroty od dnia, kiedy pomyłkowo trafia do domu Maryli i Mateusza Cuthbert’ów na Zielonym Wzgórzu do czasu, kiedy stała się dorosła. Konwencja musicalu, w jakiej aktorzy odegrali swoje role bardzo się wszystkim podobała, o czym świadczyły gromkie brawa widzów.

Wyjazd na spektakl był kolejną okazją do zdobycia wiedzy z edukacji teatralnej i integracji uczniów.

Nasza strona wykorzystuje pliki coockies