Logo1

im. Stefana Żeromskiego
w Wierzbicy

,,Nauka jest jak niezmierne morze...
Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony."
~Stefan Żeromski

W dniu 21 kwietnia 2023 r. zaprosiliśmy wszystkich uczniów z klas IV-VIII na ekologiczny apel, w czasie którego dokonano prezentacji i podsumowania podjętych działań związanych ze szkolnymi obchodami Dnia Ziemi. Z tej okazji odbyła się:

– prezentacja multimedialna dotycząca genezy i idei Dnia Ziemi przygotowana przez uczennice klasy VIIIb – Julię Borkowicz oraz Julię Szwed,

– prezentacja wyników konkursu na pracę plastyczną (plakat, makietę) pod hasłem „Zainwestuj
w naszą planetę” w klasach IV – VIII,

– prezentacja wyników testu ekologicznego przeprowadzonego  wśród  uczniów z klas  VII – VIII,

– prezentacja wybranych wierszy w ramach konkursu „Do Matki Ziemi”, który przeprowadzono
w klasach V – VI,

– pokaz mody ekologicznej w klasach  IV – VIII.

Wszyscy uczniowie, którzy w sposób aktywny zaangażowali się w te działania zostali nagrodzeni wysokimi ocenami z przyrody, biologii oraz fizyki. Podczas apelu w sposób szczególny uhonorowano wyróżnionych uczniów dyplomami, medalami wykonanymi szkolną drukarką 3D oraz innymi gadżetami.

Wszystkim uczniom bardzo gratulujemy i dziękujemy za twórcze pomysły plastyczne, recytatorskie, za wiedzę ekologiczną na teście, a przede wszystkim za chęci do wyrażania treści ekologicznych na różne sposoby i dzielenia się nimi z całą społecznością szkolną.

Przebieg szkolnych obchodów Dnia Ziemi koordynowały: p. Krystyna Tuzimek oraz p. Arleta Łyżwa.

Oto wyniki konkursów:

Konkurs na pracę plastyczną pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”:

• w kategorii indywidualnej:

I miejsce – Mateusz Czyż – IVb, Maria Wojtala – IVb, Magdalena Lis – VIIIa

II miejsce – Julia Borkowicz – VIIIb, Adam Moniakowski –  VIc

III miejsce: Filip Lis – VIIIa, Piotr Zawisza – VIIIc, Zuzanna Krawiec – VIIIc

• w kategorii grupowej:

I miejsce: Kulik Zuzanna, Stąpór Lena, Guźdź Magda, Lis Barbara, Bernadzikiewicz Blanka. – klasa VIIIa

II miejsce: Emilia Kwiecień i Maja Sadownik – klasa VIc,  Magdalena Wakuła i Julia Mosioł – klasa VIb, Oliwia Farmas i Lena Bębenek – klasa IVb

III miejsce: Emilia Kozera i Julianna Ogorzałek – klasa VIIa,  Oliwia Piasek i Paulina Zagdan – VIc.

Konkurs wiedzy – test ekologiczny przeprowadzony  w klasach VII – VIII

I miejsce: Maria Jakubowska – klasa VIIa

II miejsce Agnieszka Wziątek – klasa VIIIb

III miejsce Kamil Młynarczuk oraz Wojciech Ziółko – klasa VIIa.

Wyróżnienia: Adam Zgiep – klasa VIIIa i Bartosz Tomczyk – klasa VIIa

Konkurs na wiersz „Do Matki – Ziemi”

– nagrodzeni uczniowie, którzy zaprezentowali swe wiersze: Maria Jarząbek – klasa Va, Andrzej Czyżewski – klasa Vb, Mateusz Zawisza – klasa VIc

Nagrody za udział w pokazie mody ekologicznej: Igor Mosioł – VIIIa, Maciej Skrzypowski – VIIIb, Mateusz Zawisza – VIc, dziewczęta z klasy VIIIa w składzie: Blanka Bernadzikiewicz, Magdalena Guźdź, Anna Fura, Chryzula Vogli, uczennice z klasy IVb: Maja Dzik oraz Urszula Podkowa.

Nasza strona wykorzystuje pliki coockies