MENU

Logo1

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Stefana Żeromskiego
w Wierzbicy

download

,,Nauka jest jak niezmierne morze...
Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony."
~Stefan Żeromski

9 maja uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w inspirującym spotkaniu z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Radomiu z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Wśród gości znaleźli się komisarz Przemysław Kowalczyk, aspirant Wojciech Gryzło, str. posterunkowa Karolina Wojnarska, str. sierżant Jolanta Matejek oraz str. sierżant Karol Petryka.

Spotkania odbyły się w dwóch grupach: dla klas młodszych 🧒👧 i starszych 🧑👩. Najmłodsi, uczniowie klas I – III, wzięli udział w pogadance o bezpieczeństwie w ruchu drogowym 🚸. Dowiedzieli się, jak ważne jest bycie widocznym na drodze dzięki elementom odblaskowym ✨ i jak bezpiecznie poruszać się jako piesi. Z zaciekawieniem odpowiadali na pytania, dzieląc się swoją wiedzą i przykładami niebezpiecznych zachowań.

Gwiazdami spotkania były policyjne owczarki belgijskie, Mona i Don, które swoją obecnością i pokazem umiejętności wywołały uśmiech na twarzach dzieci 😊🐶. Przewodnicy czworonogów opowiedzieli o ich szkoleniu i codziennych zadaniach, a psy z wdziękiem prezentowały swoje umiejętności, zdobywając aplauz i podziw uczniów 👏🐾.

Starsza grupa, uczniowie klas IV-VIII, skupiła się na temacie odpowiedzialności prawnej nieletnich 👨‍⚖️👩‍⚖️. Dyskusja dotyczyła cyberprzemocy, konsekwencji niewłaściwego korzystania z Internetu i sposobów na bezpieczne surfowanie po sieci 💻🔒. Policjanci poruszyli również kwestie bezpieczeństwa w drodze do szkoły i z powrotem 🛣️🎒. Uczniowie poznali swoje prawa i obowiązki, a także dowiedzieli się, kiedy ponoszą odpowiedzialność prawną.

Spotkanie zakończyło się serią pytań do policjantów, co świadczy o dużym zaangażowaniu i zainteresowaniu uczniów tematyką 🗣️👥. Poruszane kwestie wzbudziły żywe reakcje, a profesjonalne prowadzenie zajęć przez specjalistów zwiększyło świadomość uczniów na temat ryzykownych i bezpiecznych zachowań 📚💡.

Uczniowie z zaangażowaniem włączyli się w dyskusję, dzieląc się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. Spotkanie to nie tylko wzmocniło pozytywny obraz policji w oczach młodzieży, ale także podkreśliło, jak bardzo funkcjonariusze przyczyniają się do naszego codziennego bezpieczeństwa 🚔🛡️. Wyrażamy głęboką wdzięczność policjantom oraz ich czworonożnym towarzyszom za ich nieocenioną służbę i czas poświęcony naszym uczniom 🙏🎓.

Mamy nadzieję, że spotkanie to pozytywnie wpłynie na postępowanie uczniów zarówno w szkole, jak i poza nią 🌟🏫.

Nasza strona wykorzystuje pliki coockies

Skip to content