Latest Posts

MENU

Logo1

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Stefana Żeromskiego
w Wierzbicy

download

,,Nauka jest jak niezmierne morze...
Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony."
~Stefan Żeromski

7 maja 2026 r. odbyła się 11. edycja „Biegu po zdrowie z historią w tle”. Już od jedenastu lat wydarzenie to łączy sport, zdrowy styl życia i pamięć o historii.

W biegu wzięli udział uczniowie wszystkich klas – od pierwszej do ósmej.

Organizacja

Bieg zorganizował Sławomir Goliński przy wsparciu nauczycieli wychowania fizycznego. W organizację zaangażował się także Samorząd Uczniowski, który przygotował stoisko z lemoniadą – idealne na ciepły majowy dzień.

Atmosfera dnia

Dla wielu uczniów był to pierwszy większy start w sportowej rywalizacji. Na trasie nie brakowało wysiłku i walki do samego końca, a na mecie – radości, dumy i wielu emocji. Być może dla niektórych uczestników był to początek sportowej pasji, którą będą rozwijać w kolejnych latach.

Zwycięzcy

Kategoria I–III

Chłopcy:

  • 🥇 Kacper Głowacki (IIa)
  • 🥈 Tymoteusz Kępa (IIb)
  • 🥉 Adam Kośla (IIa)

Dziewczynki:

  • 🥇 Anna Dygas (IIIb)
  • 🥈 Kornelia Zawisza (IIIa)
  • 🥉 Hanna Pyzara (IIIb)

Kategoria IV–VI

Chłopcy:

  • 🥇 Wojciech Wolski (VIb)
  • 🥈 Antoni Wakuła (VIb)
  • 🥉 Aleksander Kośla (IVb)

Dziewczynki:

  • 🥇 Lena Kozłowska (Vb)
  • 🥈 Lena Kaluga (VIb)
  • 🥉 Zosia Mąkosa (Va)

Kategoria VII–VIII

Chłopcy:

  • 🥇 Andrzej Czyżewski (VIIIb)
  • 🥈 Piotr Zielonka (VIIIa)
  • 🥉 Mateusz Wanat (VIIa) i Jakub Celuch (VIIIa) – ex aequo

Dziewczynki:

  • 🥇 Alicja Michalczak (VIIb)
  • 🥈 Alicja Kawalec (VIIIa)
  • 🥉 Wiktoria Redecka (VIIIb)

Podziękowania

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom biegu.

Dziękujemy Sławomirowi Golińskiemu oraz nauczycielom wychowania fizycznego za organizację wydarzenia, a Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc i przygotowanie stoiska z lemoniadą.

Nasza strona wykorzystuje pliki coockies