7 maja 2026 r. odbyła się 11. edycja „Biegu po zdrowie z historią w tle”. Już od jedenastu lat wydarzenie to łączy sport, zdrowy styl życia i pamięć o historii.
W biegu wzięli udział uczniowie wszystkich klas – od pierwszej do ósmej.
Organizacja
Bieg zorganizował Sławomir Goliński przy wsparciu nauczycieli wychowania fizycznego. W organizację zaangażował się także Samorząd Uczniowski, który przygotował stoisko z lemoniadą – idealne na ciepły majowy dzień.
Atmosfera dnia
Dla wielu uczniów był to pierwszy większy start w sportowej rywalizacji. Na trasie nie brakowało wysiłku i walki do samego końca, a na mecie – radości, dumy i wielu emocji. Być może dla niektórych uczestników był to początek sportowej pasji, którą będą rozwijać w kolejnych latach.
Zwycięzcy
Kategoria I–III
Chłopcy:
- 🥇 Kacper Głowacki (IIa)
- 🥈 Tymoteusz Kępa (IIb)
- 🥉 Adam Kośla (IIa)
Dziewczynki:
- 🥇 Anna Dygas (IIIb)
- 🥈 Kornelia Zawisza (IIIa)
- 🥉 Hanna Pyzara (IIIb)
Kategoria IV–VI
Chłopcy:
- 🥇 Wojciech Wolski (VIb)
- 🥈 Antoni Wakuła (VIb)
- 🥉 Aleksander Kośla (IVb)
Dziewczynki:
- 🥇 Lena Kozłowska (Vb)
- 🥈 Lena Kaluga (VIb)
- 🥉 Zosia Mąkosa (Va)
Kategoria VII–VIII
Chłopcy:
- 🥇 Andrzej Czyżewski (VIIIb)
- 🥈 Piotr Zielonka (VIIIa)
- 🥉 Mateusz Wanat (VIIa) i Jakub Celuch (VIIIa) – ex aequo
Dziewczynki:
- 🥇 Alicja Michalczak (VIIb)
- 🥈 Alicja Kawalec (VIIIa)
- 🥉 Wiktoria Redecka (VIIIb)
Podziękowania
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom biegu.
Dziękujemy Sławomirowi Golińskiemu oraz nauczycielom wychowania fizycznego za organizację wydarzenia, a Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc i przygotowanie stoiska z lemoniadą.