11 maja 2026 roku uczniowie klas ósmych przystąpili do pierwszego dnia egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 150 minut.
Egzamin przebiegł zgodnie z harmonogramem. W arkuszu pojawił się tekst Stanisława Lema oraz tekst dotyczący Stephena Hawkinga – co zaskoczyło wielu uczniów.
12 maja uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki, a 13 maja do egzaminu z języka obcego. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone 3 lipca 2026 roku.
Życzymy wszystkim ósmoklasistom powodzenia w kolejnych dniach!
Otagowano2026, egzamin ósmoklasisty, język polski, ósmoklasiści, PSP Wierzbica