12 maja 2026 roku uczniowie klas ósmych przystąpili do drugiego dnia egzaminu ósmoklasisty. Egzamin z matematyki rozpoczął się o godzinie 9:00 i trwał 125 minut.
Tegoroczny arkusz był skonstruowany według schematu z poprzednich lat. Największe emocje wzbudziło zadanie dotyczące obliczania objętości ostrosłupa trójkątnego wpisanego w sześcian.
13 maja uczniowie przystąpią do ostatniego egzaminu – z języka obcego nowożytnego. Wyniki egzaminu zostaną ogłoszone 3 lipca 2026 roku.
Otagowano2026, egzamin ósmoklasisty, matematyka, ósmoklasiści, PSP Wierzbica