Mały Mistrz - inauguracja projektu

Główną ideą projektu Mały Mistrz, jest zachęcenie uczniów klas I-III szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw, w tym też dotyczących zdrowego stylu życia. Projekt ma także za zadanie pomóc nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej w zdobyciu nowoczesnej wiedzy i umiejętności, niezbędnych do prowadzenia ciekawych zajęć zachęcających młodych Polaków do podejmowania nowych form aktywności, a także podniesienie atrakcyjności zajęć wychowania fizycznego.

Wprowadzany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki projekt bazuje na opracowanym i realizowanym od 3 lat przez Dolnośląski Szkolny Związek Sportowy we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego programie „Sprawny Dolnoślązaczek”, który znakomicie spełnia swoją rolę w aktywizacji dzieci do zajęć ruchowych.

Ambasadorzy projektu Mały Mistrz:

Zofia Klepacka - brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie, mistrzyni i dwukrotna wicemistrzyni świata w klasie RSX,

Paweł Fajdek - złoty medalista mistrzostw świata w rzucie młotem,

Mariusz Jurkiewicz – reprezentant Polski w piłce ręcznej, brązowy medalista mistrzostw świata z 2009r.

Honorowym Patronem Projektu został mistrz olimpijski – Władysław Kozakiewicz.

Z inicjatywy Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy oraz pod patronatem Minister Edukacji Narodowej Krystyny Szumilas odbyła się pod koniec października 2013 roku uroczysta inauguracja projektu Mały Mistrz. Zapowiadane we wrześniu przez minister Joannę Muchę podczas kampanii „Ruch to prawo naszych dzieci” działania, zmierzające do promowania wśród młodego pokolenia Polaków pozytywnych wzorców aktywności sportowej oraz zachęcania do uprawiania sportów, wkracza w etap realizacji. Nowe programy mogą objąć swoim zasięgiem nawet 30 - 40 % populacji.

Załączniki do pobrania:

Prezentacja Edukacja zintegrowana a edukacja fizyczna - Marek Lewandowski