Logo1

im. Stefana Żeromskiego
w Wierzbicy

,,Nauka jest jak niezmierne morze...
Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony."
~Stefan Żeromski

Ferie zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi tysiące pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Mając na uwadze ich bezpieczne realizowanie, zorganizowano prewencyjne spotkanie z przedstawicielami policji. Uczniowie zapoznani zostali m.in. z takimi zagadnieniami jak:

– postępowanie w  sytuacji wypadku (wzywanie pomocy),

– bezpieczne przemieszczanie się,

– zasady korzystania ze stoku,

– bezpieczeństwo przy kontaktach z nieznajomymi,

– bezpieczne korzystanie z internetu (w tym ochrona wizerunku i danych).

Starszym klasom przypomniano również zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich (w tym szczególnie akcentując kwestie związane z cyberprzemocą).

Uczniowie zostali wyposażeni nie tylko w pakiet wiedzy związanej z bezpieczeństwem, wszyscy dostali również odblaskowe opaski.

Funkcjonariusze przykuli uwagę uczniów nie tylko merytoryką, ale również ciekawym przekazem informacji. Jednak ostatecznie serca i uśmiechy skradł przede wszystkim jeden przedstawiciel policji.  Prawdziwą gwiazdą spotkania został czworonożny funkcjonariusz- owczarek belgijski, który bez cienia tremy, z dumą zaprezentował próbkę swoich umiejętności.

Nasza strona wykorzystuje pliki coockies