Logo1

im. Stefana Żeromskiego
w Wierzbicy

,,Nauka jest jak niezmierne morze...
Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony."
~Stefan Żeromski

Zbliża się czas podejmowania pierwszych poważnych decyzji w życiu ósmoklasistów – wybór szkoły ponadpodstawowej. Jest to bardzo ważna decyzja, którą ciężko podjąć samemu, dlatego chcemy pomóc młodym ludziom w tej decyzji. W dniu 8 lutego 2024 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Szkoły im. 72 Pułku Piechoty Zakładu Doskonalenia Zawodowego Radomiu. Podczas spotkania ósmoklasiści, jak również uczniowie klas siódmych poznali ofertę edukacyjną szkoły. Obejrzeli intersujący pokaz “wielokulturowości” (pokazy śpiewu, strojów ludowych i występ taneczny uczniów z Ukrainy i z Kazachstanu), pokaz musztry paradnej kompanii reprezentacyjnej klas policyjnych, pokaz taktyk i interwencji policji, pokaz samoobrony.
Uczniowie otrzymali ulotki promocyjne szkoły i mieli możliwość porozmawiania z przybyłymi do szkoły uczniami i nauczycielami.
Spotkanie uatrakcyjnił poczęstunek przygotowany przez uczniów kształcących się w kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczniowie opuszczali salę ze skasowanym biletem w akompaniamencie utworu Jedzie pociąg z daleka w wykonaniu uczniów kierunku technik transportu kolejowego.
To pierwsze spotkanie rekrutacyjne. Wkrótce kolejne. Mamy nadzieję, że podjęte decyzje przez naszych przyszłych absolwentów będą trafione i słuszne.
.

Nasza strona wykorzystuje pliki coockies