MENU

Logo1

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Stefana Żeromskiego
w Wierzbicy

download

,,Nauka jest jak niezmierne morze...
Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony."
~Stefan Żeromski

W dniu 21 lutego 2024 roku uczniów naszej szkoły odwiedziła Pani Marlena Kruk, która pracuje w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku . Na wstępie zachęciła do odwiedzenia Centrum, w którym można zwiedzić XIX-wieczne zabytki, poznać sztukę współczesną, a także uroczy park.
W celu zaciekawienia uczniów sztuką współczesną, Centrum Rzeźby Polskiej przekazało książkę z własnego wydawnictwa autorstwa Gai Ad „Dani Karavan Człowiek, który sprawił, że miejsca przemówiły”. Zachęcamy do wypożyczenia tej pozycji z biblioteki szkolnej.
Pani Marlena współpracowała z firmą EI SYSTEM (ei_system). Produkty tej firmy znajdują się w naszej szkole. Są to: długopisy i drukarka Banach 3D.  Pani Marlena przeprowadziła warsztaty w klasie VB z długopisami 3D i wspólnie z uczniami wykonała trójwymiarowe rzeźby inspirowane „Mutantami” Magdaleny Abakanowicz, znajdującymi się w orońskim parku. Pani Marlena jest autorką modułu „Artystycznie z długopisem 3D”  i pokazała, w jaki sposób można wykorzystać pomoce 3D do zajęć dydaktycznych oraz zainspirowała uczniów do rozwijania swoich umiejętności.

Nasza strona wykorzystuje pliki coockies

Skip to content