Logo1

im. Stefana Żeromskiego
w Wierzbicy

,,Nauka jest jak niezmierne morze...
Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony."
~Stefan Żeromski

W dniu 21 lutego 2024 r. nasza szkoła uczestniczyła w edycji projektu „Bezpieczeństwo w sieci – my to rozumiemy”, której realizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu. W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie klasy 7c wzięli udział w warsztatach pn. „Z bezpieczeństwem w sieci za pan brat”.
Prelekcję dla uczniów przeprowadził kom. Przemysław Kowalczyk – Wydział Prewencji oraz st. sierż. Jolanta Matejek – Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.
Uczniowie podczas zajęć otrzymali bardzo dużą porcję informacji na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą cyfryzacja naszego życia. Mieli okazję usłyszeć, że w Internecie nigdy nie jesteśmy anonimowi i zawsze zostawiamy ślad cyfrowy. Konsekwencje tego mogą być bardzo poważne dla naszego wizerunku. Bierzemy za to odpowiedzialność moralną oraz prawną. Można powiedzieć, że „Internet nie zapomina”. W Internecie przez nasze nieprzemyślane postępowanie możemy ulec kradzieży tożsamości, czego następstwem będą nasze straty moralne oraz finansowe.
W trakcie części praktycznej uczniowie mieli do spełnienia misję. W wirtualnym świecie Minecraft dowiadywali się o zagrożeniach odczytując wskazówki z wczytanej mapy Cybercraft. Dzięki tej bardzo popularnej na całym świecie grze lekcja była dla wszystkich uczniów bardzo ciekawym i inspirującym doświadczeniem.

Nasza strona wykorzystuje pliki coockies