Logo1

im. Stefana Żeromskiego
w Wierzbicy

,,Nauka jest jak niezmierne morze...
Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony."
~Stefan Żeromski

W naszej szkole w dniu 27.02.2024 r., grupa 22 chętnych i odważnych uczniów uczestniczyła w Szkolnych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”. Eliminacje odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: z I grupy dla klas I-IV – zgłosiło się 8 uczniów, z II grupy dla klas V-VIII – zgłosiło się 14 uczniów.
Spośród uczestników wyłoniono 6 osobową reprezentację do udziału eliminacji gminnych:
I grupa wiekowa:
  1. Pola Szymańska kl. 1b
  2. Lena Kaluga kl. 4b
  3. Dominika Kosela kl. 4b
II grupa wiekowa:
  1. Mateusz Zawisza kl. 7b
  2. Kacper Ogar kl. 7b
  3. Borys Janek kl. 7b
Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wierzbicy zaprosił naszą reprezentację do wzięcia udziału w Gminnych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”, które odbyły się w Urzędzie Gminy w Wierzbicy w dniu 28 lutego 2024 r.
Na tym etapie turnieju, w ramach przeprowadzonego testu wiedzy, wyniki przedstawiają się następująco:
I grupa wiekowa:
I miejsce – Dominika Kosela
II miejsce – Lena Kaluga
III miejsce -. Pola Szymańska
II grupa wiekowa:
I miejsce – Mateusz Zawisza
II miejsce – Borys Janek
III miejsce – Hubert Siczek (z ramienia OSP)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy o pożarnictwie i odwagi do wzięcia udziału w turnieju. Zwycięzcom zaś gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć.
Nauczycielami odpowiedzialnymi za organizację eliminacji szkolnych i wsparcie uczniów w rozwijaniu zainteresowań strażackich byli Pani Edyta Sodel i Pan Dariusz Nowak.

Nasza strona wykorzystuje pliki coockies