MENU

Logo1

Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Stefana Żeromskiego
w Wierzbicy

download

,,Nauka jest jak niezmierne morze...
Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony."
~Stefan Żeromski

Obchodziliśmy dzisiaj w naszej szkole Narodowe Święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm w każdą rocznicę chrztu 966Mieszko I został ochrzczony najprawdopodobniej w Wielką Sobotę 966 r., przypadającą wówczas 14 kwietnia.

Chrzest Polski jest uznawany za początek procesu chrystianizacji Polski oraz za jedno z najważniejszych wydarzeń w historii narodu polskiego. Przyjęcie chrześcijaństwa miało ogromny wpływ na rozwój polityczny, kulturalny i społeczny kraju.

W naszej szkole została wyświetlona prezentacja multimedialna, przygotowana przez uczennicę klasy 7C Emilię Kwiecień, oraz przygotowana wystawa w gablocie historycznej. W Narodowe Święto Chrztu Polski nauczyciele historii skupili się na podkreśleniu znaczenia wartości chrześcijańskich w historii Polski oraz na patriotycznym wymiarze tego wydarzenia.

Nasza strona wykorzystuje pliki coockies

Skip to content